Síkfőkút, források, Kövesdi-kilátópont, Dolomitbánya.
Noszvajon túl Síkfőkútról indultunk. Itt jókat pihenhetnek a nyaralók, még egy kis kiépített tó is van ahol vízibiciklizni is lehet. Mellette pedig az erdei út vezet. Erre haladtunk hát, első célunk Várkút volt. Hamarosan elértünk az Attila forráshoz amely egészen látványosan kiépített. Nagyobbacska tóban gyűlt össze a víz a forrás előtt.
Az úton még három forrás mellett haladtunk el, István, László és a Vár-kút forrása mellett. István forrásnál még van kőfaragás, de már hanyagolt és víz éppen nem volt, László forrás, már csak gödör, de volt benn víz, Vár-kút pedig már nem iható. A várkúti turistaház autóval is megközelíthető. Innen többfelé ágaznak túrautak. Mi a Török úton a Kövesdi kilátó felé mentünk. Innen szép kilátás nyílt Noszvajra és Bükkzsércre, valamint a Cseres-tető környezetére. Gyönyörködtünk egyet, majd indultunk tovább. Fotóztunk a tájképeken kívül egy szalamandrát is. Elérkeztünk egy útvonal csomóponthoz ahonnan balra tértünk le és a kőbánya-lápán haladtunk lefelé egészen a Csák-pilis tábláig.
Innen a piros+ jelzésről a kék jelzésen a Dolomitbánya felé mentünk. Egyszer csak elénk tárult a bánya falazata. Különleges látvány a megbontott hegy, mint egy keresztmetszet. Szép a kilátás is innen a hegység túloldalára a magaslatok felé, Felsőtárkány házaira. Tovább a jelzésen a bánya tetején találtuk magunkat, ahonnan még teljesebben tárult elénk a panoráma. Igaz ilyenkor eléggé párás az idő, így hát a magaslatok már ködben úsztak, de még ez is különös hangulatú remek látvány. A zöld jelzésen mentünk tovább amely visszavezetett minket Várkútra. Előtte az Arnót-kői barlangot kerestük, de megfelelő jelzések híján elkerültük, csak kanyarodtunk egy nagyot Várkúthoz. Már a tetőre nem mentünk fel Várhegy a neve és tájékoztató táblás tanösvény van fenn. A már járt úton a források mellett visszamentünk Síkfőkútra.